piątek, 25 marca 2016

5 sposobów na ekspresowe jajka

Przygotowałam dla Was kilka sposobów na pisanki na ostatnią chwilę. Jeśli przedświąteczne przygotowania trochę Was zaskoczyły i nie zdążyliście ozdobić jajek do święconki, nic straconego! Potrzebujecie tylko ugotowanych jajek i kilku prostych akcesoriów. Do dzieła!

1. Pisanki z użyciem cienkopisów


Kilka kolorowych cienkopisów i piękne pisanki gotowe! Dajcie się ponieść wyobraźni, bo możliwości są nieograniczone.

2. Pisanki z użyciem stempelków


Jeśli macie stempelki to jest to bardzo prosty i efektowny sposób. Możecie ułożyć z liter napisy, albo umieścić je przypadkowo, tworząc jakąś fantazyjną kompozycję.

3. Pisanki z użyciem farb w sprayu


To sposób dla osób, które nie mają ochoty bawić się w wymalowywanie wzorków, ale chciałyby zachwycać pisankami w stylu glamour. Kilka sekund malowania i parę chwil suszenia, a efekt zachwycający! 

4. Pisanki z użyciem korektora


To jest opcja na ostatnią chwilę, gdy mamy w domu tylko kilka jajek. Wystarczy odrobina korektora, a pisaneczki wychodzą wyjątkowo efektowne.

5. Przepiórcze jaja


Te jajeczka wystarczy ugotować, ponieważ naturalnie mają na skorupkach przepiękny wzór. Pamiętajcie, że są bardzo delikatne i trzeba je gotować bardzo powoli, żeby nie popękały.

Jak widzicie, do moich pisanek nie potrzebujecie białych jajek, które nie zawsze można dostać na ostatnią chwilę. Są to doskonałe sposoby dla wszystkich zabieganych i zapominalskich. 
A Wy ozdobiliście już swoje pisanki?

Pozdrawiam!
TęczowaSowa